Třebsínská zvonička – 1. ročník 2006

Festival je zaměřen na country, folk a bluegrassovou muziku a v loňském roce se na něm vystřídalo deset hudebních těles, z nichž nejznámější byla bezpochyby skupina KTO. Tato skupina zde na Třebsíně před desítkami let začínala a tak přijela 1. ročník festivalu podpořit.

Na Třebsíně se za dlouhá léta vystřídala celá řada vynikajících umělců, ale někteří z nich jako např. Eva Olmerová se už bohužel mohou na tento festival koukat jen z hvězdného nebe.

Celá akce je situována na návsi obce Třebsín a je přímo před zvoničkou, což nádherně dokresluje atmosféru festivalu.

Lokalita v níž se Třebsín nachází je zcela vyjímečná, neb se nachází mezi Vltavou a Sázavou tak těsně, že pomalou chůzí jste u obou řek za několik minut. Celé okolí je velmi krásné a pro milovníky přírody je to skutečný ráj na zemi.

Na festival se v loňském roce 2006 přijelo podívat cca 600 diváků, což je bráno za veliký úspěch. K tomuto pravděpodobně přispěla i krátká vzdálenost z Prahy a i relativně dobrá dostupnost. K vysoké návštěvnosti přispělo také krásné počasí, které umožnilo vystavět klasickou OPEN AIRE scénu bez střechy.

Celou akci pořádala osada Club Údolí Ticha ve spolupráci s reklamní a hudební agenturou Exclusive production. Celá akce bohužel neměla žádného sponzora a tak byla hrazena výhradně ze zdrojů osadních peněz. Snad toto přispělo k neuvěřitelnému entuziasmu ze stran místních osadníků a tím se stalo, že celá akce získala punc rodinného festivalu. Inu, když se dá parta nadšenců dohromady, vždy je z toho skvělá věc.

Celá akce začala zvoněním na zvoničku a tím také po krásných deseti hodinách, které jako by utekly s vodou v nedaleké Sázavě, skončila.

Vstupné na akci bylo více než lidové. Dospělí zaplatily 80,- Kč, což v přepočtu vycházelo 10,- Kč na kapelu. Děti do 120 cm neplatily samozřejmě nic. Na akci bylo možno zakoupit vychlazené pivko, opékané klobásy nebo něco z tradiční české kuchyně, což zajišťovala restaurace U Novotných.

Co dodat: pro milovníky přírody a dobré muziky
 přijeďte se podívat na jeden z nejkrásnějších festivalů v jednom z nejkrásnějších koutů naší přírody.

Takový byl 1. ročník festivalu, jenž si chce založit tradici. Zprávu o druhém ročníku připravujeme, vy se dozajista můžete těšiti na třetí ročník, který bude velkolepý a v mnohém předčí předešlé ročníky!

Tomáš Tichý