Třebsínská Zvonička         4.ročník 2009

 

Ahoj kamarádi, příznivci dobré muziky a milovníci krásné přírody.

Již po čtvrté se bude konat u nás v malebné vesničce Třebsín, která je poblíž Prahy  a ze Štěchovic co by kamenem dohodil, jeden z nejkrásnějších hudebních festiválků Třebsínská zvonička, a ti sběhlejší z vás, kteří nějaké ty festivaly obrazili nám jistě dají za pravdu. Náš festival již dávno a  právem dostal přezdívku rodinný ( i když se týká o asi rozvětvenější rodinu ) rozdává radost a dobrý pocit z krásně zahrané muziky spoustě lidem, kteří sem k nám na Třebsín vždy začátkem července dorazí. Na festiválku  zahraje deset kapel od těch začínajících, kterým dáváme možnost se ukázat lidem z velkého podia, až po profesionální, které dělají čest naší republice i v dalekém zahraničí.

            Tentokrát vychází termín na 11.7. ( věřte        či nevěřte je to sobota). Začátek bude tradičně ve 14:00 a konec někdy kolem půlnoci . O start se postarají Ohniváci, kteří vás posluchače v pravém slova smyslu hudebně rozohní a pak už půjde vše ráz na ráz. Kapely se budou střídat jak o závod a celý festiválek nám zase uteče jako voda, a my organizátoři začneme zase pracovat na dalším již pátém ročníku.

Na letošním ročníku zahrají již zmínění Ohniváci z Pikovic, dále Brazos z osady Spory, Apple z Plzně, Taxmeni z Prahy, Jitka Vrbová se Standou Chmelíkem z Prahy, Nová Sekce z Prahy, Do-Centi z Prahy, Mustangové z Prahy, Třebsín Band z Třebsína a Blue Drát z Kralup nad Vltavou.

Jako patron festivalu vystoupí s kapelou Nová Sekce Franta Hacker ze skupiny KTO a zároveň šerif osady Ztracenka, a zahraje několik nejznámějších songů jejich legendární kapely.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na všechny osadníky, kteří nám každý rok pomáhají s přípravami festiválku, ať už se jedná o montáž lavic, přípravy podia, vybírání vstupného, organizaci parkování a po festivalu úklid celého prostoru tak, aby se zase život vrátil do starých kolejí. Musíme také poděkovat Místnímu úřadu Krňany, který nám vychází v mnohém vstříc a musíme poděkovat všem, kteří pomáhají finančně, bez nichž bychom si nemohli něco takového dovolit. Další dík patří i restauracím U Novotných, U Dolejšů které se starají o to, abychom nestrádali hladem a žízní a ostatním stánkařům.

Přesný a aktualizovaný přehled o kapelách se dozvíte na stránkách  Třebsínské zvoničky a nebo prostě až na samotném festivalu.

Setkali jsme se i s tím, že se někteří lidé snaží náš krásný festival poškozovat, snad  ze závisti či jen z pouhého hlupáctví, ale nebojte se milí přátelé,  nenecháme se tímto odradit, vždyť co může být větším měřítkem, než spokojnost věrných návštěvníků a posluchačů našeho festivalu.

Takže co víc dodat, snad jen, že se na Vás těšíme a že doufáme, že nám počasí nepřinese nějaké nepříjemné překvapení.

 Za organizátory se s Vámi loučí Tomáš Tichý, Martina Mikulková, Karel  Barták, Helena Bartáková, Jassie a celá osada Club Údolí Ticha.  

 

Tomáš Tichý v.r.