Komentář k Dětskému dni 2010

V horkou letní sobotu 26.6.2010 ve 14:00 hodin se v krásném údolí řeky Sázavy v osadě Club údolí ticha sešlo k příležitosti konání III.ročníku Posázavského běhu - tzv.Dětského dne
40 dětských závodníků. S nimi několik desítek rodičů a přátel. U sloupu s osadní vlajkou je za pořadatele přivítal ředitel závodu p. Přemek Burian.
Po tomto úvodu se všichni soutěžící čestně zapsali do startovní listiny, a byly jim přiděleny jejich startovní čísla. Poté přešli na start dnešního těžkého závodu.

Závod se skládal z mnoha dovednostních disciplín:

1.)  Shooting z winchestrovek na osadní střelnici
2.)  Šplh na konopném Rope
3.)  Přechod hladké kladiny
4.)  Přesné hody na Basketball Hamper
5.)  Vrhy kroužků na dřevěné Pin
6.)  Posázavský Jogging
7.)  Horolezecký výstup na Rocky Stone
8.)  Prastará Cowboy's Game - hod podkovou na tyč
9.)  Hody Tennis Ball na šaškovu hlavu
10.)Sestřelování plechovek tenisovým míčkem
11.)Podlézání - provázku
12.)Funicular Railway - sjezd v podvěsu na nataženém laně
13.)Divoký slalom na raftu na Sázava River
14.)Rýžování zlatých nugetů na Ticho Creek 

Veselý závodní den byl ukončen v 18:30 hodin slavnostním vyhlášením. U osadní chaty dostal každý za závodníků výroční certifikát, pamětní medaili a další věcné ceny. Pak následovalo opékání buřtů a konzumace všech sladkostí, které Tety z láskou napekly.
Za příchozí a hosty, děkujeme všem obětavým pořadatelům za velmi hezké závody a příjemný den. Také za skvělou dršťkovou polévku a báječně ošetřené pivko.
Za sebe děkuji pořadatelům, a přeji jim mnoho nápadů a trpělivosti při přípravě dalšího, již IV.ročníku Dětského dne 2011.

Za osadu Club údolí ticha
šerif Pavel